اين وبلاگ در مورد مسائل زيست محيطي مي باشد.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست از اعلام فهرست صنایع آلاینده كشور خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۶۴ صنعت آلاینده در كشور فعالیت می‌كنند.

حسن اصیلیان گفت: در حال حاضر بر اساس بند «ه» قانون تجمیع عوارض فهرست صنایع آلاینده سال ۸۶ برای اجرا در سال ۸۷ تهیه شده است كه تعداد كل این صنایع ۲ هزار و ۶۴ واحد است.
وی در ادامه بیش‌ترین صنعت آلاینده را در استان تهران با ۴۴۷ واحد صنعتی آلاینده اعلام كرد.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست، هر سال فهرست صنایع آلاینده در كشور را اعلام می‌كند و بر اساس قانون، صنایع آلاینده تا سقف یك درصد به بالا باید عوارض آلایندگی پرداخت كنند كه نیمی از آن به خود كارخانه برای رفع آلایندگی برمی‌گردد و نیم دیگر در اختیار شهرداری‌های شهری كه صنعت آلاینده در آن محدوده است، قرار خواهد گرفت.
اصیلیان گفت: بر اساس فهرست صنایع آلاینده كشور، استان اصفهان با ۱۷۲ واحد صنعتی آلاینده در رده دوم، استان آذربایجان شرقی با ۱۶۵ واحد صنعتی آلاینده در رتبه سوم، استان آذربایجان غربی با ۱۴۶ واحد صنعتی آلاینده، استان خراسان رضوی با ۱۲۱ واحد صنعتی آلاینده، استان مازندران با ۱۱۹ واحد صنعتی آلاینده و استان خوزستان با ۱۱۴ واحد آلاینده صنعتی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
وی یادآور شد: فهرست صنایع آلاینده كشور در حال حاضر توسط سازمان حفاظت محیط زیست تهیه شده است كه برای اجرا در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد.
+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۸۷ساعت 1:14  توسط امير.اوسط  |