اين وبلاگ در مورد مسائل زيست محيطي مي باشد.
شهروند كرجي علاقه‌مند به طبيعت با جمع آوري 10 هزار گونه از پرندگان نادر و كمياب دنيا قصد دارد بزرگترين باغ پرندگان قاره آسيا را ايجاد كند.

به گزارش واحد مركزي خبر امير راد علاقه 25 سال خود را به عشق مبدل كرده و با سفر به 65 كشور دنيا هزاران گونه از پرندگان نادر را از سراسر جهان جمع آوري كرده و در مجموعه شخصي خود نگهداري مي‌كند.

وي عشق و علاقه خود به پرندگان را از زمان كودكي مي‌داند و مي‌گويد: همه پرندگان را در منزل خود نگهداري مي‌كردم و يك روز كه داشتم به پرنده‌هايم نگاه مي كردم تصميم گرفتم تمام پرنده هاي زيبا دنيا را در يك مجموعه جمع كنم تا همه از ديدن آن لذت ببرند.

وي گفت: تصميم گرفته ام با جمع آوري اين پرندگان زيبا و كمياب نمايشگاهي را احداث كنم كه به عنوان يك بانك اطلاعاتي براي دانشجويان و استادان دانشگاه براي تحقيق و پژوهش آنان مورد استفاده قرار گيرد.

او معتقد است با وجود نگهداري پرنده‌هاي زيبا و نادر بسيار در اين باغ، ويژگي چند پرنده، آنها را از ساير پرندگان اين باغ متمايز مي‌كند، يكي از اين پرنده ها غازهاي هاوايي هستند.

راد افزود: تنها 40 قطعه غاز هاوايي در جهان وجود دارد كه 3 پرنده از آن در اين نمايشگاه نگهداري مي‌شود.

وي گفت: جاكوبين يا كبوتر يال دار با 25 سانتي متر يال، از پرندگان نادري است كه در گذشته در سنگاپور مي‌زيست و هم اكنون در كشورهاي اروپايي پرورش مي‌يابد و به نمايشگاه‌هاي زينتي دنيا فرستاده مي‌شود.

كبوتر بلغاري از ديگر پرندگان نادري است که در اين باغ نگهداري مي شود. اين پرنده جزو كبوتران نامه بر است و با خرطوم‌هايي كه روي بيني اش وجود دارد و به عنوان رادار عمل مي‌كنند از هر جايي كه آزاد شود به هر جايي كه موردنظر باشد مي‌تواند پرواز مي‌كند.از اين پرنده در جنگ جهاني دوم به عنوان نامه بر استفاده مي‌شد.

وي تصريح كرد: خروس سلطان با پرهاي سفيد و دمي بلند و داراي ركاب و با پرهاي بلند است كه در دربار عثماني 25 نفر به عنوان خدمه از آن نگهداري مي كردند اين خروس داراي يك شاخ گوشتي است كه اين تنها نشان خاص اين خروس است و از گونه هاي نادر دنيا بحساب مي آيد.

راد گفت: از ديگر گونه‌هاي بسيار نادر اين مجموعه، كبوترهاي رنت آمريكاست كه 2 كيلو وزن دارد و بسيار كمياب است و به عنوان بزرگترين پرندگان در حال پرواز جهان محسوب مي‌شود.

كبوتر پشت فر، كبوتر بالني اسپانيايي است كه داراي يك كيسه هواست كه مي تواند 2 ساعت در فضايي كه هوا نباشد زنده بماند و پرندگان سخنگو كه به زبانهاي فارسي، انگليسي و تركي صحبت مي‌كنند از ديگر پرندگان كميابي هستند كه در باغ پرندگان کرج نگهداري مي‌شوند.

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۶ساعت 20:53  توسط امير.اوسط  |